Április 8-9-én került sor a Ludovika Collegium második 24 órás esetversenyére. Ezúttal három tematikus ív (Humánversenyképesség, Településfejlesztés, Egészségpolitika) csapatai mérték össze erőiket. A verseny végén előadott pitch-előadásokat egy háromfős szakmai zsűri értékelte, amely a három legerősebb prezentációt nevezte meg.
A Ludovika Collegiumban lassan hagyománnyá válik, hogy a félév kétharmadánál az összes tematikus ívet érintő hackhathonra kerül sor. Általában véve a résztvevőknek valamilyen releváns közpolitikai kérdésre kell megoldásokat kínálniuk, huszonnégy óra leforgása alatt. A mostani esetverseny alkalmával a három kurzusnak megfelelően három kérdés került fókuszba. Az első esetben a versenyképesség kérdésének területi, munkaerőpiaci, oktatási szempontjait kellett vizsgálniuk. A második tematikus ív versenyzőinek a kollégium és a környező városrész, Józsefváros közötti kapcsolatra, a lehetséges közösségfejlesztési megoldásokra kellett egy stratégiai programot kidolgozniuk. Végül a harmadik ív csapatainak egy, a magyar társadalom egészségtudatosságát fejlesztő komplex stratégiát kellett létrehozniuk.
A különböző kérdésekre és problémákra a verseny résztvevői hol gyakorlatias, hol vizionárius, hol pedig nagyon konkrét megoldásokat javasoltak. A prezentációk során elhangzottak ötletek a közigazgatás és legfőképpen az oktatás digitalizációs programjára, melynek segítségével a hátrányos helyzetű fiatalok oktatását és ezáltal versenyképességüket szeretnék növelni. Ezenkívül a jelenlévők hallhattak olyan javaslatot is, amely hosszabb távon a Ludovika Collegium épületének egy részét megnyitná a józsefvárosi iskolások és egyetemisták számára egy közös edukációs térben. Az egészségtudatosság témájában három előadás is elhangzott, ezek közös pontja a háziorvosi szolgálat digitalizációja volt, de volt olyan csapat, amelyik amellett érvelt, hogy egy fejlett monitorozási rendszerre volna szükség a lakosság egészségi állapotának javítása érdekében.
Az előadásokat háromfős zsűri értékelte: Tóth Kata, a Kürt Akadémia termékfejlesztési igazgatója, Palicz Tamás, az Egészségügyi Menedzserképző stratégiai igazgatóhelyettese, valamint Rádai Dániel, a VIII. kerület városfejlesztésekért felelős alpolgármestere. Az értékelés során a zsűri kihangsúlyozta az elhangzott előadások innovatív és egyedi jellegét, több esetben pedig felvetették az ötletek konkrét megvalósíthatóságának lehetőségét.
Szöveg: Bódi Lóránt
Fotó: Frech Helga