A félévünk első, szerda esti meghívottja Dr. Rab Árpád Szörény trendkutató, egyetemi docens volt, akinek a kutatási témái közé tartozik a mesterséges intelligencia és a digitális kultúra is. Izgatottan vártuk a beszélgetést, hiszen ritkán találkozik az ember trend- és jövőkutató szakemberrel.
A február 16-ai előadáson megismerhettük a meghívott életútját és a számítógépes játékokhoz fűződő viszonyát. Többször is hangsúlyozta, hogy a számítógépes játékok rendkívüli módon fejlesztik a készségeket, ezért mindenkinek ajánlott lenne alkalmanként elmerülni a virtuális világban. A beszélgetés során szóba került a Metaverzum jövője, amellyel kapcsolatban előadónk bizakodó volt, ám véleménye szerint annak társadalmi hatása csak később, hosszabb távon lesz mérhető.
A Metaverzum alapvetően az internet egy lehetséges jövőbeli változata, ahol három dimenzióban, virtuális környezetben, a személyes találkozásokhoz hasonló módon lehetünk jelen és cselekedhetünk, amit a jelenben a monitor előtt ülve vagy a való világban – egyelőre – csinálunk.
A beszélgetés további részében fókuszba került a mesterséges intelligencia szerepe az életünkben, a digitális kultúra, illetve a digitális pedagógia. Nincs olyan tanuló, aki az elmúlt két évben ne találkozott volna az online oktatás valamilyen formájával. Saját magunk tapasztaltuk meg, hogy mennyire fontos a digitalizáció az oktatásban is, és napról napra nyomon követhettük annak felértékelődését.
Szerző: Holló-Szabó Benedek
Fotó: Balogh Zsombor